Antradienis, 7 gruodžio, 2021

Greitųjų kreditų refinansavimas Lietuvoje

Norint pasiskolinti iš fizinių asmenų nebereikia jų ieškoti įvairiuose skelbimų tinklapiuose. Tam yra sutelktinio finansavimo sistemos. Jos gali pasiūlyti įvairių rūšių greituosius kreditus, kurių palūkanos yra gana žemos. Palyginus tokių platformų pasiūlymus su greitųjų paskolų bendrovių, galima matyti, jog kai kur palūkanų normos skirtumas yra akivaizdus. Skolintis iš specialių platformų naudinga dėl kelių priežasčių.

Greitieji kreditai internetu Lietuvoje išduodami pagal VKĮ nuostatas

Asmenys, kurie tik dabar pradėjo domėtis kokių priemonių imtis siekiant gauti paskolą internetu, turi suprasti, kad pirmiausia reikia gilintis į tai, ką sako vartojimo kredito įstatymas (VKĮ). Jame pateikiamos visos sąlygos, kurių privalu laikytis paskolų teikėjams. Tad, jeigu žinosite kokios tvarkos privalo laikytis kiekvienas kredito davėjas, vadinasi žinosite ar jums apskritai verta kreiptis dėl paskolos išdavimo.

Tiek sutelktinio finansavimo, tiek ir paprastų kreditų bendrovių taisyklės nurodo esminius skirtumus tarp galinčių pasiskolinti ir tų, kurie paskolos gauti negali. Pirmiausia išskiriami nedirbantieji. Tai yra tokia asmenų grupė, kuri kreditų gauti negali dėl to, nes to neleidžia VKĮ. Įstatymai yra griežti, o pasekmės ne ką mažesnės. Pavyzdžiui, kredito teikėjui, išdavus paskolas pažeidžiant VKĮ, gali netgi būti atimama teisės toliau versti šia pinigų skolinimo veikla Lietuvoje.

Atminkite, kad atsakomybę kam paskolas išduoda, tenka būtent paskolų teikėjui. Kalbant apie sutelktinio finansavimo sistema, čia didžiausią naštą prisiima pati platforma. Pavyzdžiui, jeigu tokioje vietoje paskola išduodama asmeniui, kuris yra bedarbis, tuomet pasekmes prisiima pati sistema, nes ji publikavo paraišką norintiems investuoti į paskolą.

Taip pat reikia suprasti, kad daugelis greitųjų kreditų teikėjų nėra linkę daryti specialias išimtis. Jos gali būti daromos tik tuomet, kai tai nepažeist teisės aktų bei kitų numatytų reikalavimų. Pavyzdžiui, akcentuojama, jog kreditorius turi paskolas išduoti laikantis sąmoningumo ir sąžiningumo principų. Tad, jis gali nukrypti nuo tam tikrų reikalavimų dėl pajamų sumos. Pavyzdžiui, asmuo neturi teisės gauti naujos paskolos, jeigu bendra kreditoriams sudaryta skolos suma per mėnesį siekia 40 procentų pajamų. Nuo šios normos kreditorius gali nukrypti, jeigu asmuo gauna gerokai didesnes pajamas nei standartinis Lietuvos gyventojas. Aišku, viskas turi būti tiksliai paskaičiuota.

Mūsų šalyje greitieji kreditai jau išduodami rečiau ir daug atidžiau

Jokiais būdais nereikėtų naiviai tikėtis, kad paskolų teikėjai būtent šiuo metu lengviau išduoda paskolas internetu. Viskas vyksta dar griežčiau, nes pandemija sujaukė visą rinką. Kreditoriai yra priversti kuo kruopščiau vertinti kliento nurodytus duomenis, o ypač pajamas bei jų šaltinius. Greitieji kreditai dabar netgi išduodami kiek brangiau, palyginus dabartinius laikus su laikotarpiu iki karantino Lietuvoje paskelbimo.

Susidūrus su bėdomis, greitųjų paskolų ėmimas negarantuoja, kad viskas pasibaigs geruoju. Jeigu turite labai didelių bėdų, kurių nežinote kaip išspręsti, tuomet reikėtų pasitarti su specialistais. Matote, skolinimasis ne visada yra gera išeitis, ypač šiais laikais. Esant didelėms išlaidoms dėl ankstesnių paskolų, reikėtų pagalvoti ne apie greituosius kreditus, o apie refinansavimą.

Refinansavimas internetu dažnai apsitarnauja tiems, kurie siekia sumažinti mėnesio išlaidų sumą. Ši paslauga yra panaši į skolinimąsi, tik čia kredito suma nėra gauna. Kredito suma yra panaudojama nurodytų skolų padengimui. Tad, tuos pinigus kreditorius perveda ne jums, o jūsų seniems kreditoriams. Kuo tai naudinga klientui? Yra du atvejai, kuriuos reikėtų detaliau aprašyti.

  1. Asmuo, kuris pasinaudoja refinansavimo paslauga, gali sumažinti mėnesio išlaidas. Jos sumažėja tuo atveju, jeigu naujas kreditorius nustato mažesnę palūkanų norma, nei buvo bendrai mokėta iki šiol. Žinoma, jeigu palūkanos yra didesnės, tuomet neverta naudotis tokia paslauga. Bet, atminkite, kad ją siūlo beveik visi vartojimo kredito davėjai, tad reikia tik gerai paanalizuoti pasiūlymus.
  2. Šiuo atveju, asmuo gali sumažinti mėnesio įmokas net jeigu palūkanų norma yra ta pati. Jos sumažėtų dėl to, kad būtų pratęsiamas terminas. Tai reiškia, kad skola bus grąžinama ilgesnį laiką, bet mokamos mažesnės įmokos. Tad, jums reikia gerai apgalvoti kurį variantą derėtų rinktis.

Greitieji kreditai turi būti pasirenkami racionaliai įvertinus visas aplinkybes ir galimus nesklandumus. Pajamų netekimo faktorius turi būti vertinamas pirmiausiai.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos