Penktadienis, 1 liepos, 2022

Įmonės reorganizavimas: kardinalios permainos, tačiau ne verslo pabaiga

Įmonės vadovas turi pasižymėti tokiomis asmeninėmis savybėmis kaip atkalumas, atsakingumas, verslumas ir panašiai, tačiau vien individualizmo korta versle sužaisti neišeis: užsibrėžtų tikslų pasiekti įmanoma tik bendradarbiaujant su kitais. Ir reikia ne tik darbuotojų, savo intelektu bei kruopščiu rankų darbu sėkmingai stumiančių verslo idėją į priekį. Tam tikrose verslo raidos stadijose būtina pagalba specialistų iš šalies, kuriems tokie procesai kaip įmonių steigimas ir reorganizavimas yra kasdienybė. Jei apie pirmąjį komponentą – steigimą – girdėjęs kone kiekvienas, net su verslu neturintis nieko bendro, tai reorganizavimo sąvoka gali kelti daugiau klausimų. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kas tai yra bei kokiu atveju įmonėms gali tapti aktualios ne tik buhalterinės apskaitos paslaugos Kaune, bet ir minėtas reorganizavimas?

Reorganizavimas – tai savotiška įmonė veiklos pabaiga ne nutraukiant veiklą, tačiau atliekant tam tikras permainas. Įmonės reorganizavimas gali būti atliekamas jungimo ar skaidymo būdu. Pastarieji skirstomi į atskiras rūšis:

  • prijungimas – vieno ar daugiau įmonių prijungimas prie kitos;
  • sujungimas – kelių veikiančių įmonių susijungimas suformuojant naują įmonę;
  • išdalijimas – reorganizuojamos įmonė teisių bei pareigų išdalijimas kitoms jau veikiančioms įmonėms;
  • padalijimas – vieno ar kelių naujų įmonių įkūrimas remiantis reorganizuojamo įmonės pagrindu, tam tikromis dalimis padalijant pastarosios teises bei pareigas.

Dėl kokių priežasčių įmonės gyvenime, kuriame ir taip pilna iššūkių, atsiranda poreikis atlikti reorganizavimą? Tai įtakoti gali tiek asmeniniai, tiek objektyvūs motyvai. Teigiama, jos reorganizavimas gali padidinti įmonės veiklos efektyvumą bei sumažinti tam tikras išlaidas. Pastarasis įrankis taip pat pasitelkiamas ir tokiu atveju, kai įmonėje iškyla dvi ryškios figūros, tarpusavyje konkuruojančios dėl galios.

Reorganizuojant įmonę, būtina nepamiršti, jog svarbiausiu prioritetu tampa darbuotojų, kreditorių bei smulkiųjų akcininkų teisių saugojimas (šis klausimas reglamentuojamas specialiais teisiniais aktais). Proceso trukmė priklauso ne tik nuo pasirinkto reorganizavimo būdo, bet ir nuo to, kaip sparčiai bus atliekamos biurokratinės procedūros (reorganizavimo sąlygų parengimas bei suderinamas, auditorių ataskaita ir kita). Orientacinis terminas – 2-3 mėnesiai, tačiau šis gali būti gerokai užvilkintas, jei bus bandoma užsiimti „saviveikla“. Dėl šios priežasties rekomenduojama kreiptis į specialistus, kurių tiesioginis darbas – įmonių steigimas ir reorganizavimas.

 

 

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos