Sekmadienis, 9 gegužės, 2021

Jei planuojate išvyką baidarėmis, svarbiausia – saugios ir patogios baidarės

baidariu nuomaKelionės baidarėmis – tai viena populiariausių pramogų, kurią renkasi įvairaus amžiaus, skirtingų pomėgių ir gyvenimo būdo keliautojai. Saugios ir patogios baidarės užtikrina kelionės sklandumą ir leidžia mėgautis patogiu plaukimu. Iš tiesų, baidarių kokybė yra vienas svarbiausių aspektų, kurį turite įvertinti, jei norite, kad kelionė būtų įsimintina. Būtinai pasikalbėkite su baidarių nuomotoju ir paklauskite ne tik apie plaukimo maršruto galimybes ar stovyklavietę, bet ir apie nuomojamų baidarių amžių, kokybę, svorį ir manevringumą.

 

Vienvietės ir dvivietės baidarės

Plaukdami baidarėmis atsisėdame į laivelį ir naudojamės irklais, kad galėtume judėti. Priklausomai nuo jūsų poreikių ir pomėgių, galima rinktis tiek vienvietes, tiek dvivietes baidares. Pastarasis variantas yra patogesnis – dvivietę baidarę lengviau valdyti, galima pasiekti didesnį greitį, be to, mažiau pavargstama. Vis dėlto, jei esate savarankiškų kelionių mėgėjai, galima rinktis ir vienvietes baidares. Primename, kad paprastai jos yra mažiau stabilios, todėl reikalauja didesnio atsargumo.

 

Tvirtos, lengvos ir manevringos baidarės

Plaukimo metu jums teks įveikti įvairias kliūtis – plaukti pro nulūžusius medžius, įveikti seklumas ir vandenyje pasislėpusius kamienus, šakas bei akmenis. Jei pasirenkate sraunią ir vingiuotą upę, teks susitvarkyti su staigiais posūkiais, greitai priimti sprendimus, išsikapstyti papuolus tarp aukštų žolių ir pan. Kitaip sakant, kad plaukimas būtų sėkmingas, jums reikės tvirtos, tačiau lengvos ir manevringos baidarės, kuri prisitaikys prie jūsų poreikių. Labai svarbu, kad baidarė būtų patogi sėdėti, nekeltų diskomforto nugarai ir kojoms. Jei laivelis bus sunkiai valdomas, jei nuolatos jausite kūno tempimą, plaukimas baidare bus nemalonus, nepatogus ir varginantis.

 

Saugi ir patogi kelionė

Nors Lietuvos upės nėra itin gilios, apsiversti ir sušlapti šaltame vandenyje niekas nenori. Tai ypač aktualu tuomet, jei plaukiate su mažais vaikais. Rinkitės kokybiškas baidares, kad plaukimas būtų maksimaliai saugus. Nepamirškite, kad baidarių nuomotojai turi jums pasiūlyti gelbėjimosi liemenes, kurias privalote dėvėti visos kelionės metu. Kad išvengtumėte apsivertimo ir baidarės disbalanso, stenkitės nesilenkti per baidarės šoną, o jei tai neišvengiama, pvz., priplaukėte kliūtį, abudu irkluotojai turi lenktis į skirtingus šonus. Baidarėje negalima stovėti, taip pat – vartoti alkoholinių gėrimų.

 

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos