Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Kačių agresijos valdymo patarimai

Ne visada galima nuspėti kačių elgėsi. Vienu momentu katės gali elgtis ypač meiliai, kitu, būti agresyvios ir nepaklusnios. Ką gi su tuo daryti? Gal joms nepatiko naujas kačių maistas, o gal tai tiesiog agresyvus žaidimas. Šiame straipsnyje pateiksime efektyviausius patarimus, kurie padės jums valdyti savo katės agresiją.

Pagrindinės kačių agresijos priežastys

Pirma, gerai suprasti, kodėl jūsų katė gali subraižyti. Yra dvi pagrindinės priežastys. Kai kurios katės subraižo kaip socialinio žaidimo formą; taip jie parodo meilę ir išgauna savo kinetinę energiją. Kiti įbrėžimai gali būti agresijos požymis. Kai katės jaučia grėsmę, nerimą ar šiaip nejaukiai, jos dažnai subraižo.

Agresija žaidimo metu

Jei manote, kad jūsų katė iš tikrųjų tik „žaidžia“, o ne bando jums pakenkti, jums pasisekė. Tokį įbrėžimo elgesį lengviausia pašalinti. Patartina savo katei padovanoti įvairių žaislų, kad ji galėtų liesti, stumti, minkyti ir taip, visus subraižyti.

Katės nuobodžiauja neįtikėtinai lengvai, todėl grubus žaidimas iš tikrųjų gali būti tik ženklas, kad ji turi per daug energijos deginti. Taip pat įsitikinkite, kad kiekvieną dieną praleidžiate pakankamai laiko žaisdami su savo kate.

Efektyvi taktika agresyvaus žaidimo metu

Turėtumėte skirti bent pusvalandį per dieną (pageidautina tam tikrais laiko tarpais) tam, kad žaisdami atkreiptumėte savo katės dėmesį. Jei reikia, apsvarstykite galimybę į šeimą įtraukti antrą katę, kad jūsų katė turėtų daugiau laiko žaisti. Jei jūsų katė žaidimo metu jus subraižo, duokite jai „laiko skirtumą“.

Tai iš tikrųjų nereiškia, kaip tai skamba – niekada nebandykite paliesti ar pasiimti savo katės po jos subraižymo. Vietoj to, nueikite į kitą kambarį ir galiausiai ji sužinos, kad  žaidimo laikas sustojo. Tai yra mažiau laiko jūsų katei, o daugiau – jums.

Problemos sprendimai

Paprastai katės be priežasties nėra tiesiog „piktos“. Agresyvios katės atveju dažniausiai vyksta kažkas kita – nerimas, jausmas, kad esi įstumtas į kampą, nenustatytas lėtinis skausmas, kuris yra jos susijaudinimo šaknis.
Jei jūsų katė staiga pradeda braižytis iš agresijos, pasitarkite su savo veterinarijos gydytoju apie tai, ką gali parodyti elgesys. Katės nemėgsta jaustis atskirtos į kampą, todėl niekada nesiartinkite taip, kaip atrodo fiziškai.

Ar reikia naudoti jėgą prieš augintinį?

Nenaudokite savo kojų ar kūno, kad užblokuotumėte ją kambaryje ir nebandykite jos priverstinai „apkabinti“; tai neabejotini neteisėto agresyvaus elgesio būdai. Galite naudoti tuos pačius agresyvaus įbrėžimo metodus, kurie tinka grubiai žaisti.
Kai jūsų katė subraižo, tiesiog pašalinkite save iš situacijos. Bent jau tai padės deeskaluoti reikalus. Atsisakykite noro šaukti, ploti ar sakykite Ne!  katei po įbrėžimo, nes tai gali dar labiau suaktyvinti jos kovos reakciją.

Apibendrinant

Įbrėžimas ne tik erzina, bet iš tikrųjų gali būti žalingas. Katės įbrėžimų karštinė yra tikras dalykas, o vaikai ir kiti augintiniai gali užsikrėsti nuo katės nagų. Jei laikui bėgant jūsų katės elgesys labai pasikeitė, visada verta pasikalbėti su veterinaru apie tai, kas vyksta.

Šaltinis: dimedium.lt

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos