Penktadienis, 1 liepos, 2022

Metalinis, čerpinis ar medinis stogas?

Stogo dangos pasirinkimas yra viena iš aktualiausių dilemų kiekvienam šeimininkui, kuris ruošiasi atlikti stogo renovaciją. Be abejo, reikia atsižvelgti į planuojamą biudžetą, lūkesčius bei tam tikros stogo dangos privalumus ir trūkumus. Tam, kad Jums būtų lengviau pasirinkti sau tinkamiausią variantą, šiandien mes pakalbėsime apie tokias stogo dangas kaip metalas, asfalto čerpės bei mediena.

Metalinis stogas

Privalumai

Metalinės stogo dangos yra platus terminas, apimantis įvairias medžiagas, įskaitant plieną, aliuminį ir varį. Taip pat skardinė stogo danga yra vienas iš patikimiausių variantų.

Metalinės medžiagos yra įvairių stilių ir daugiau nei 100 spalvų, kurios labiausiai papildo bet kokį architektūrinį stilių. Metalo dangos ir gamykloje sumontuoti dažai taip pat gali padidinti ilgaamžiškumą.

Metaliniai stogai pasižymi ilgaamžiškumu – 60 metų.
Metalinės stogo dangos medžiagos yra atsparios ugniai. Metalinės stogo dangos taip pat gali sumažinti jūsų draudimo normas dėl atsparumo ugniai. Metalinis stogas taip pat padidins namo perpardavimo vertę.

Trūkumai

Metaliniai stogai yra didelė investicija namo savininkams. Namų savininkams reikės rasti aukštos kvalifikacijos licencijuotą ir patyrusį rangovą, kuris specializuojasi metalinių stogų dangoje.

Asfalto čerpinis stogas

Privalumai

Asfalto 3 skirtukų malksnos yra viena iš prieinamiausių stogo dangų medžiagų. Asfalto malksnas montuoti yra prieinama ir ne taip sunku. Jos gali būti naudojami tiesiai ant senų malksnų, jei stogo danga yra geros būklės.

Asfalto malksnos laikomos A klasės, atsparios ugniai – atlaiko ugnį, degančią iki dviejų valandų. Jei gyvenate gaisrui pavojingoje vietoje, aptarkite stogo dangos variantus su rangovu, nes daugelis kitų stogo dangų tipų gali būti pranašesni už asfaltą.

Šias malksnas galima lengvai įsigyti daugelyje namų tobulinimo parduotuvių.

Trūkumai

Asfalto malksnos turi trumpiausią gyvenimo trukmę iš šiame įraše paminėtų stogų medžiagų. Asfalto malksnos stogas turėtų tarnauti nuo 15 iki 30 metų, tačiau kitos stogo dangos medžiagos gali tarnauti 50 ir daugiau metų.

Asfalto juostinė pūslelinė yra pažeidžiama dėl stipraus vėjo, karščio ir audros padarytos žalos.

Nors asfalto malksnos yra perdirbamos ir dažnai naudojamos grindinyje, jos nėra laikomos ekologiškomis. Gaminant šias malksnas, išmetama daug šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Medinis stogas

Privalumai

Medinių stogų tarnavimo laikas yra ilgesnis nei asfalto stogų – iki 25 metų. Kedro skiedros stogo gyvenimo trukmė labai skiriasi priklausomai nuo jūsų vietinio klimato, naudojamos medienos rūšies ir pjovimo storio.

Medinės malksnos estetiškai traukia namų savininkus, suteikdamos natūralią išvaizdą.

Kedro ir medienos malksnos yra mažesnės nei kitų tipų stogo dangos, pvz., molio ar šiferio, tačiau vis tiek suteikiama apsaugą nuo stiprumo ir drėgmės.

Medinės malksnos yra ekologiškos ir gaminamos iš natūralių, biologiškai skaidžių medžiagų.

Trūkumai

Medinės malksnos gali būti brangesnės nei kitų tipų stogo dangos. Pasitarkite su rangovu, jei gyvenate gaisrui pavojingoje vietoje ar tai bus praktiška.

Medinėms malksnoms ir purtyklėms reikia periodiško apdorojimo konservantais ir fungicidais, kad stogas neišdžiūtų, nevystytų, nesutrūkinėtų ir nepatrauktų miltligė.

Apibendrinant

Straipsnyje aptarėme populiariausius stogo dangos tipus, detaliai aprašėme jų privalumus bei trūkumus. Taigi, atsižvelgiant į Jūsų namo lokaciją, turimus išteklius bei planuojamą rezultatą, vadovaudamiesi šia informacija, galite be vargo išsirinkti patikimiausią bei geriausią variantą konkrečiai Jūsų atveju.

Informacija yra parengta vadovaujantis manostogas.lt medžiaga.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos