Penktadienis, 1 liepos, 2022

Namų šviestuvų valymas

Namų apšvietimas – tai viena iš svarbiausių dėtalių, kuri sukuria namams jaukumo, šilumos bei modernumo. Tam, kad namų šviestuvai tinkamai atliktų savo funkciją, juos yra būtina kartais nuo karto valyti bei tinkamai prižiūrėti.

Nesvarbu, ar tai lubos, sandėliukas, o galbūt lauko šviestuvai, yra būtina juos išvalyti. Tokiu atveju, jie skleis kokybišką, ryškią šviesą bei patenkins Jūsų lūkesčius.

Šiame straipsnyje aptarsime kaip yra geriausia prižiūrėti bei valyti vidaus bei lauko šviestuvus.

Ką būtina padaryti prieš valymą?

Elektra ir drėgmė – niekada nėra geras derinys. Prieš pradedant išsamiai valyti namuose esančius žibintus visuomet nepamirškite prieš pradedant juos išjungti arba atjungti nuo elektros šaltinio.

Jei būsite ne vienas namuose, informuokite kitus žmones apie tai, jog eisite valyti lempų. Taip pat, paprašykite namiškių, jog tuomet kol valysite – niekas nejunginėtų šviesų, tai bus papildomas saugumo garantas.

Galiausiai žinoma, užsidėkite pirštines ir apsauginius akinius, kadangi valysite su chemija, tokiu būdu apsaugosite rankas ir akis nuo pavojingų medžiagų.

Mikropluošto šluostės lemputėms

Lemputės po ilgo naudojimo neretai pasidengia plonu dulkių sluoksnių, kurį kartais sunku pastebėti plika akimi, tačiau nuo to kenčia pačio apšvietimo kokybė.

Prieš pradedant valyti, atsargiai išimkite lemputę iš jos lizdo ir švelniai valykite sausa šluoste. Tam, kad efektyviau surinktumėte dulkes, rekomenduotinos mikropluošto šluostės.

Vanduo ir muilas lubiniams šviestuvams

Šiais laikas lubinės lempos būna ne tik funkcionalus sprendimas namuose, tačiau vis dažniau ir estetinis – suteikiantis kambariui ar patalpoms tam tikrą charakterį ir išskirtinumą.

Tinkamas jų išvalymas gali būti ne tik būdas sugrąžinti įprastą ryškią šviesą, tačiau kartu bendrą erdvę padaryti kiek lengvesnę ir platesnę.

Valant jas, visų pirma, atsargiai išimkitę šviestuvą iš jo vietos (čia gali prireikti ir įrankių tokių kaip atsuktuvas). Gali būti, jog atsukus šviestuvo dangtelį ant žemės pabirs kiek dulkių, todėl būtinai nepamirškite pabaigus valymo darbų gerai prasiurbti kambario.

Pačias lubines lempas galima plauti su vandeniu ir muilu arba tiesiog pasirinkti valymą drėgnomis servetėlimis turinčiomis sudėtyje alkoholio. Nuvalius rėmelius, leiskite jiems išdžiūti, o tuomet galite išvalyti ir pačias lemputes.

Šviestuvų, esančių lauke valymas

Čia valymo principai iš esmės tokie patys, nors kartais gali prireikti ir kiek daugiau įdėto darbo. Lauko šviestuvus reikėtų valyti atsargiau, kadangi čia yra žymiau šansų po dangtelius rasti ne tik dulkių, tačiau ir kitokių nešvarumų.

Jeigu jūsų šviestuvai – lengvai išsiima, tuomet labai lengvai galite juos nuplauti vandenio ir muilo mišiniu arba rinktis drėgnas servetėles.

Tokiu atveju jeigu lauko šviestuvus sudėtingai, arba jų neįmanoma nuimti, teks valyti tik patį dangtelį iš išorės, tikintis sugrąžinti šviestuvams šiek tiek ryškumo.

Apibendrinant

Šviestuvų priežiūra – būtinas dalykas, kadangi kitu atveju smarkiai nukentės mūsų apšvietimas. Svarbiausia – laikytis saugumo ir atsargumo principų, na o tokiu atveju valymas bus labai paprastas darbas.

Paruošta remiantis bijunai-prienamo.lt pateikta informacija.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos