Sekmadienis, 17 spalio, 2021

Natūralios valymo priemonės

Kiekvieno žmogaus namuose  galima rasti nemažai cheminių valymo priemonių,  tokių kaip valikliai,  plovikliai,  šveitikliai,  bei kitų priemonių, kurios  yra skirtos kasdieninei švarai ir tvarkai palaikyti. Tačiau didžiąją dalį visos valymo priemonių sudėties sudaro agresyvios medžiagos,  pavojingi chemikalai.  Nors  ir cheminės valymo priemonės yra veiksmingos,  sugeba išvalyti įsisenėjusius nešvarumus,  tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į  saugą.

Kaip rodo statistika,  vis daugiau žmonių apsinuodija naudodami buitinę chemiją.  Vienos iš pačių pavojingiausių ir žalingiausių cheminių medžiagų yra chloro junginiai. Patekę ant odos, ją gali dirginti, sukelti paraudimus, niežulį, o patekę į kvėpavimo takus juos dirgina, neigiamą  poveikį suteikia ir akių gleivinei, kurią dirgina,   o prarijus šią cheminę medžiagą, gali pažeisti inkstus bei kepenis. Cheminės  medžiagos gali reaguoti su kitomis aplinkoje esančiomis medžiagomis bei tokiu būdu sudaryti pavojingus junginius.

Todėl norint apsidrausti nuo galimų sveikatos sutrikimų naudojant chemines valymo priemones ir kartu palaikyti švarą ir tvarką namuose,  yra patartina valymui naudoti natūralias valymo priemones. Natūralios valymo priemonės nėra tokios kenksmingos kaip cheminės, o kartais net  jų veiksmingumas nei kiek nenusileidžia cheminių valymų priemonių analogams.  Pavyzdžiui soda tinka įvairiems paviršiams šveisti,   o naudojant actą kartu su vandeniu galima išvalyti langus,  bei  dezinfekuoti paviršius. O naudojant citriną ir jos rūgštį tinka  valyti tokius daiktus  kaip virtuvės virdulys,  puodai,  taip pat tinka patamsėjusiai kriauklei nušveisti,  bei medinėms lentelėms dezinfekuoti ir valyti. Druskos naudojimas taip pat gali padėti nušveisti prisvilusius puodus. Medinių grindų plovimui galima naudoti augalinį aliejų, įpylus jį į kibirą vandens. Rūbų skalbimui patartina naudoti muilo riešutus.  Tai galima padaryti įdėjus maišelį su susmulkintais  riešutais ir atlikus tuos pačius skalbimo veiksmus kaip ir su paprastais skalbimo milteliais. O atsikratyti muilo  riešutų likučiais galima tiesiog paliekant komposto būvyje, kadangi nėra kenksmingų medžiagų.

Natūralios valymo priemonės ne tik leidžia tinkamai išvalyti nešvarumus, sumažina apsinuodijimo tikimybę iki nulio, bet ir tausoja aplinką, todėl kiekvienas žmogus atliekantis namų ir drabužių valymą turėtų išbandyti natūralias valymo priemones.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos