Penktadienis, 1 liepos, 2022

Odontologinių procedūrų nauda ir tikslingumas

Ar estetinis plombavimas yra geras variantas prireikus padailinti dantis? Ar apsilankius pas odontologą verta apie tai pasiteirauti?

Atsakymas į užduotą klausimą: kiekviena odontologinė procedūra yra naudinga, jei gydymas taikomas tikslingai. Pavyzdžiui, jei trūksta vieno danties pačiame tolimiausiame kampe, kažin ar labai nervinsitės dėl estetikos ir rinksitės implantavimą. Kas kita, kai trūksta lengvai pastebimų dantų ir kai išanalizavus situaciją nusprendžiama, kad implantuoti verta.

Panašiai aptariamas ir estetinis plombavimas. Dantys idealūs? Na, tai ir estetinio plombavimo nereikia. Dantys atrodo neestetiškai? Nelygūs, nebalti? Tuomet visai tikslinga kreiptis į gydytojus ir pasikonsultuoti, ar procedūra būtų tikslinga.

Kalbant apie dantų gydymą įprasta minėti efektyvumą. Dantų nebuvo – dantys yra. Dantys negražūs – dantys gražūs. Nebalti – balti. Aplūžę – sveiki. Tokių priešpriešų, įrodančių odontologų darbo svarbą, yra visa gausybė. Bet efektyvumas – tik dalis to, į ką reikėtų kreipti dėmesį. Kad viskas vyktų nepriekaištingai, procedūra turi būti tikslinga.

Jei gydytojas imtųsi gydyti net neįsigilinęs į situaciją, tai primintų ne pagalbą, o bekompromisį pelno siekimą. Ši tema labai susijusi su specialisto charakteriu. Apsilankę klinikoje netrunkate suprasti, ar gydytojas mandagus, ar nežiūri iš aukšto. „Pas tokį „pasikėlusį“ gydytoją eičiau ir eičiau, taip nemandagiai bendrauja, kad emocijos pačios geriausios“ – šitoks komentaras tinkamas nebent komedijos žanrui. Realybė būtų maždaug tokia: „Pas tokį „pasikėlusį“ gydytoją daugiau neičiau, taip nemandagiai bendrauja, kad aplink tvyro neigiamos emocijos.“

Patys odontologai suvokia, kad kabinetas – ne vieta puikavimuisi ar pykčiui. Jei su pacientu bendraujama šiurkščiai, šis nelabai norės toliau lankytis. O dėl to gali pablogėti ir dantų būklė – vengiant odontologijos klinikos, ilgainiui burnos ertmės sveikata apleidžiama. Tai reiškia, kad profilaktiniai apsilankymai būtini, tačiau pirmiausia svarbu, kad gydytojai neskleistų milžiniško negatyvo.

Iš pažiūros pamanytum, kad odontologija – tai speciali kėdė, keletas įrankių ir baltas chalatas. Bet šis įvaizdis tik abstraktus. Viskas prasideda nuo noro žengti odontologo kryptimi. Tada – mokslas. Praeina ne pora metų, kol viskas išsirutulioja į gydytojo darbą. Ryžtas, susikoncentravimas, siekis padėti, nuolatinis tobulėjimas – turbūt neprieštarausite, kad visi šie dalykai reikšmingi. Net ilgus metus dirbantys gydytojai vyksta į seminarus, gilina žinias, „augina“ kompetenciją.

Tiek estetinis plombavimas, kurio metu grąžinamas estetiškumas, tiek kiti gydymo metodai – kur kas daugiau nei baltas chalatas. Gydymas naudingas tik tada, jeigu parinktas tikslingai. Pacientui nebaisu užsukti į kliniką, nes specialistai bendrauja mandagiai. O odontologija (kaip medicinos sritis) visuomet eina į priekį – procesai vis modernesni, tad ir pagalba žmonėms kiek įmanoma efektyvesnė bei tikslingesnė.

Nepakanka tik noro tapti odontologu. Taip pat nepakanka vien mandagiai šnekėti su pacientais. Reikalingas stiprus bruožų ir nuostatų komplektas, lemiantis odontologinių paslaugų kokybiškumą.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos