Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Padangų įsigijimo ir keitimo bėdos

Ir vėl pavasaris, ir vėl vairuotojams rūpestis – kuo apauti savo automobilio ratus. Pasakysime tiesiai šviesiai. Mielieji, pavėlavote. Vasarinėmis padangomis reikėjo rūpintis sausio – kovo mėnesiais, nes tada pačios padangos buvo pigesnės perkant jas internetu. Dabar gelbsti nebent specialūs pasiūlymai keičiant padangas įvairiose parduotuvėse ir servisuose. Juk senus modelius jiems kažkur reikia dėti, tad ir duoda nuolaidų.

Vis kaltas tas lietuviškas studentiškas požiūris: pasirūpinsiu tada, kai reikės. Deja, kai ateina laikas, kyla didelė panika – kur pirkti, pas ką montuoti, iš kur gauti?..

Padangos plius dažnai siūlo įvairias nuolaidas ir akcijas padangoms. Pasižiūrėkite patys – tokių padangų kainų gana sunku rasti. Pasikartosime, dabar jau reiktų pradėti rūpintis žieminėmis padangomis, nes visos parduotuvės tuoj išparduos vasarines ir pradės atsivežinėti žiemines naujam sezonui.

Padangų montavimas garažiukuose

Tai atskira bėda. Taip, tai pigiau, bet ar tikrai garaže esanti technika tikrai gali gerai subalansuoti ratus? Jei ratai nesubalansuoti, naujos padangos netekti galite dar net neįpusėjus vasarai. Būtų labai apmaudu pirkti kitais metais dar vienas naujas padangas dėl to, kad kažkas jų tinkamai nesubalansavo…

Kitas momentas – pirkti padangas iš garažiukinių meistrų yra rizikinga. Jie suinteresuoti parduoti viską, ką gali gauti gana pigiai, o parduoti, kaip naują. Restauruotos padangos, kurias meistras įvardija, kaip „naujos“ gali greitai parodyti savo tikrąjį veidą. Niekam ne paslaptis, kad Lietuva yra tapusi Europos padangų sąvartynu. Jie po poros sezonų padangas tiesiog išmeta, o lietuviai renka, tįsia jas į Lietuvą, restauruoja ir parduoda vos ne kaip naujas.

Ne, mes nespjauname į restauruotas padangas. Bet skiriame tokius dalykus, kaip gamyklinė restauracija ir vietinė. Gamykliškai restauruotos padangos yra kokybiškos, o štai vietoje surestauruotų kokybe teko nusivilti ne vienam vairuotojui. Vis tas didelis noras pralobti, nepaisant žmonių saugumo. Kai lekiant automagistrale 130 km/h greičiu sprogsta padanga, reikia būti po sėkminga žvaigžde, kad niekas nenukentėtų. O juk neseniai keista…

Padangos visada buvo ir bus vairuotojų galvos skausmas. Ne visi vairuotojai gali sau įpirkti brangias 100 eurų kainuojančias, bet kokybiškas padangas. O 25-30 eurų kainuoja tik labai prastos arba restauruotos padangos. Prieš pirkdami padangas, pasikonsultuokite su išmanančiais apie tai – kad ir Padangos Plius parduotuvės konsultantais.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos