Šeštadienis, 18 rugsėjo, 2021

Refliuksas – virškinimo sutrikimas, įsiveržiantis ir į pačių mažiausiųjų pasaulį

Pastebite, jog jūsų mažylis nereguliariai kosėja, o ir kitų simptomų, liudijančių galimą peršalimą, nėra? Priežastis gali būti kiek netikėta: refliuksas, kuris neretai kankina ne tik suaugusiuosius, bet ir vaikus ar net kūdikius.

Nors ši sąvoka girdima dažnai, tačiau tikrai ne kiekvienas žino, kokį sveikatos sutrikimą apibūdina refliuksas. Paprastai tariant, tai – tai maisto sugrįžimas atgal iš stemplės į burną. Šis procesas karts nuo karto ištinka kiekvieną iš mūsų – tai visiškai natūralu. Liga atsiranda tada, kai refliuksas tampa itin dažnai pasikartojančia būkle, neigiamai veikiančia žmogaus gyvenimo kokybę. Jei susidūrėte su šiuo sutrikimu, galite įsivaizduoti, koks nemalonus reiškinys yra refliuksas vaikams ar net refliuksas kūdikiui. Galimas ir tulžies refliuksas, kuomet tulžis grįžta atgal į skrandį ar stemplę iš dvylikapirštės žarnos.

Raktinių žodžių pagalba „refliuksas vaikams kosulys“, atrasite galimas priežastis, įtakojusias, kodėl jūsų mažylį užpuolė šis sveikatos sutrikimas.

  • 15 proc. visų refliukso ligos atvejų lemia paveldimumas. Jei refliuksas kankina jus, nemaža tikimybė, jog šią ligą „padovanosite“ savo būsimiems palikuonims.
  • Visos ligos atsiranda nuo nervų. Ne išimtis ir mūsų aptariamas virškinimo sutrikimas. Stresas – viena iš refliuksą sukeliančių priežasčių (įdomus faktas, jog žmogaus virškinimo sistemoje nervinių ląstelių yra daugiau nei smegenyse).
  • Refliuksą gali įtakoti ir organizmui nepriimtinas ar alergiją sukeliantis maistas. Jei ši liga kamuoja jūsų vaiką, neabejotinai išnarstėte visus interneto užkaborius („refliuksas ko nevalgyti“, „refliuksas dieta“ ir panašūs raktiniai žodžiai) ieškodami informacijos tinkamos mitybos tema – baisu ir ką bedėti į mažylio lėkštę! Kalbant apie vaikų refliuksą, šį dažnai sukelia per anksti pradėtas vartoti suaugusiųjų maistas (keptas, sūrus, rūkytas ir pan.) – jo vaiko meniu reikėtų vengti. Atidžiai stebėkite, kurie maisto produktai sukelia ūmius refliukso priepuolius. Atsisakius pastarųjų, sergančiojo būklė dažnai stabilizuojasi.

Klausimas, ar refliuksas pagydomas, neabejotinai kamuoja kiekvieno ligoniuko tėvelį. Yra atvejų, kai ši liga tiesiog išaugama ar pagydoma atradus individualiai tinkamiausią būdą (kai kam gelbsti tokie natūralūs metodai kaip refliukso gydymas druska, kitiems būtinas medikamentinis gydymas), tačiau pasitaiko ir situacijų, kai refliukso liga tampa nuolatine tolimesnio gyvenimo palydove ir belieka ieškoti būdų šios kontrolei.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos