Ketvirtadienis, 26 gegužės, 2022

Senų baldų perdažymas

Kad ir kokius aukštos kokybės baldus mes įsigijome, anksčiau ar vėliau jie nusidėvės ir ateis metas galvoti apie jų renovaciją, o tiksliau jų tinkamą perdažymą. Nesvarbu ar tai būtų kedės, stalai ar komodos – panaikinti kosmetinius defektus dažų pagalba reikės kažkada visiems.

Nors šis darbas nėra sudėtingas, vis dėl to yra keletas dalykų kuriuos būtina žinoti, norint darbus atlikti sėkmingai ir be didesnio vargo.

Šiame straipsnyje mes pateiksime keletą trumpų procedūrų, kurie padės jums perdažyti savo senus baldus ne tik kūrybiškai, bet ir praktiškai.

Nepamirškite nušlifuoti

Šlifavimas – pats pirminis darbas kurį turėtumėte atlikti. Jei jau esate dažę kažkada prieš tai, šitą dalyką jau ko gero esate girdėję iš anksčiau. Čia svarbiausias dalykas yra panaikinti senų dažų sluoksnį ir jo likučius.

Tokiam darbui užteks tiesiog švitrinio popieriaus, tiesa, jeigu planuojate vienu metu dažyti ne vieną ir ne du baldus, tuomet jau reikėtų pagalvoti ir apie elektrinio šlifuoklio įsigijimą.

Ekspertai pasakytų, jog geriausiai su šlifavimo darbais susitvarko smėliavimo aparatas, tačiau tiek įsigyti, tiek pasiskolintį jį gali kainuoti tikrai nemažai.

Nuimkite dulkes

Po šlifavimo, pasitaiko, jog ant baldo paviršiaus lieka medienos dulkes. Pastarąsias reikėtų pašalinti nedelsiant, tam, kad dažant nesusidarytų grublėtas paviršius. Džiugu bent tai, jog tokias dulkes tikrai nėra sunku nuvalyti.

Darbui atlikti pilnai užteks drėgno skuduro ir kruopštumo iš jūsų pusės. Tiesa, reikėtų vengti popierinių servetėlių ar rankšluoščių, kadangi paprasčiausiai nenuimsite visų prisikaupusių dulkių.

Gruntavimas

Trečias dalykas – būtinas gruntavimas. Jeigu dažo pardavėjas jums sakė, jog gruntuoti nereikės, tuomet tikrai galite laikyti save apgautais. Gruntas – kertinė medžiaga padedanti išlaikyti dažus ant paviršiaus.

Prieš pradedant dažyti, specialiu grunto skysčiu tinkamai ištrinkite visą planuojamą dažyti paviršti. Tokiu būdu bus galutinai išimti visi likę dažai ir dulkės.

Nepagailėkite dažų sluoksnių

Jeigu siekiate maksimalios darbų kokybės – vieno dažų sluoksnio tikrai neužteks. Ypač tokiu atveju jeigu dažote naujos spalvos dažus ant buvusių senų. Paprastai baldus dažyti yra rekomenduojama bent 3 kartus.

Po pirmo “reiso” palaukite bent jau 8 valandas, taip suteikiant dažams pakankamai laiko apdžiūtų. Tuomet, švitrinio popieriaus pagalba šiek tiek patrinkite paviršių, kad jį pašiaušti. Tai būtina daryti dėl geresnio dažų kibimo.

Taip pakartokite kelis kartus, kol paviršius bus perdažytas trimis dažų sluoksniais.

Lakavimas

Galiausiai baldą reikia padengti lako sluoksniu. Lako rolė – labai paprasta. Jis apsaugo dažus nuo blukimo sumažina šansus, jog jie pradės luptis nuo trinties. Tiesa, jeigu baldą planuojate naudoti ten kur daug šviesos nėra, galbūt šią vietą ir galima būtų praleisti.

Vis dėl to, tam, kad užtvirtinti baldo ilgaamžiškumą, mes tikrai rekomenduotume padengti jį permatomu lako sluoksniu, nesvarbu kokiai paskirčiai baldas bus naudojamas. Toks baldas dar kartu ir atrodys žymiai žavingiau.

Pabaigai

Straipsnyje pateikėme trumpą baldų perdažymo procedūrą. Iš tiesų toks darbas yra visiškai paprastai, tiesiog svarbiausia yra kruopštumas ir atidumas visoms detalėms, na o tuomet perdažymas bus tikrai sėkmingas.

Paruošta pagal baldaiska.lt informaciją.

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos