Penktadienis, 1 liepos, 2022

TPVCA draudimas užsienyje

Atsargumas gėdos nedaro, tačiau jis neužtikrina ir visiško saugumo kelyje. Kad ir kaip atsakingai bei drausmingai vairuotumėte, niekada negalite žinoti, už kurio kampo tyko nelaimė ir galimybė pakliūti į eismo įvykį. Todėl kiekvienas automobilis, turi būti apdraustas bent jau TPVCA draudimu.

TPVCA draudimas užtikrina, kad eismo įvykio atveju nukentėjusioms trečiosioms šalims būtų atlyginta turtinė ar asmeninė žala. Tačiau dažnam vairuotojui iškyla klausimas ar visos sąlygos nelaimės atveju Lietuvoje galioja ir užsienio šalyse. Kitaip tariant – ar privalomasis draudimas galioja užsienyje ?

Vienareikšmio atsakymo čia nėra. Viskas priklauso nuo to, kokiu būdu yra sudaroma sutartis. Įsigyjant draudimo polisą būtina pateikti ne tik asmeninius duomenis, bet ir informaciją apie transporto priemonę bei aplinkybes, kuriomis ji bus naudojama. Taigi planuojant vykti į užsienio šalis, šis faktas turėtų būti nurodytas draudikui.

Pasitaikius atvejui, kai neaišku ar papildomose sąlygose nurodytas draudimo galiojimas už Lietuvos ribų, patartina dar kartą, atidžiai peržvelgti sutarties punktą ,,Kita informacija’’. Šioje skiltyje įvairiausiomis formuluotėmis gali būti nurodytas draudimo galiojimas užsienyje, tam tikrą laiko tarpą.

Formuluočių pavyzdžiai:

,,Transporto priemonė nėra ir nebus naudojama užsienyje vienos kelionės metu ilgiau nei (dienų skaičius) dienas.’’

,,Transporto priemonė nebus naudojama ilgiau (dienų skaičius) dienų per sutarties galiojimo laikotarpį.’’

Tačiau jeigu sutartyje yra tekstas ,,Transporto priemonė naudojama tik Lietuvoje’’ be jokių taikytinų išimčių, privalomasis draudimas tikrai nėra pritaikytas vykstantiems į kitas šalis.

Žalioji kortelė – draudimas užsienyje

TPVCA draudimas negalioja užsienyje, būtina įsigyti žaliąją kortelę. Draudimo įmonės sudaro naujas draudimo sutartis, kurių įmoka bus didesnė už įprastinę, nes važiavimas ne Lietuvos teritorijoje yra laikomas padidintos rizikos veiksniu. Tačiau turėsite draudimą galiojantį 47 užsienio valstybėse ir galėsite pasirinkti norimą laikotarpį nuo 15 iki 365 parų, kur šis draudimas galios.

Tokiu būdu yra sutaupomi tik Lietuvos teritorijoje važinėjančių klientų pinigai, nes jiems nereikia papildomai primokėti už galimą riziką užsienyje. O vykstantieji svetur, gali sustabdyti įprastinį TPVCA draudimą, jo vietoje išduodama žalioji kortelė būtent tam laikotarpiui, kuris yra suplanuotas naudoti transporto priemonę užsienyje.

 

Paskutinės naujienos

Panašios naujienos